وضعیت موقوفات شهرستان رفسنجان شفاف شود

نماینده مجلس: 🔴وضعیت موقوفات شهرستان رفسنجان شفاف شود   🔴لزوم صرف درآمد اموال موقوفه در زمینه اشتغال 🔻نماینده رفسنجان و انار در مجلس نسبت به عمل به نیت واقف از سوی متولیان موقوفات تاکید کرد و گفت: درآمد حاصل از موقوفات باید شفاف ارائه شود و بهتر است در زمینه اشتغالزایی در شهرستان صرف گردد‌. […]

نماینده مجلس:

🔴وضعیت موقوفات شهرستان رفسنجان شفاف شود

 

🔴لزوم صرف درآمد اموال موقوفه در زمینه اشتغال

🔻نماینده رفسنجان و انار در مجلس نسبت به عمل به نیت واقف از سوی متولیان موقوفات تاکید کرد و گفت: درآمد حاصل از موقوفات باید شفاف ارائه شود و بهتر است در زمینه اشتغالزایی در شهرستان صرف گردد‌.

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خدمت، حجت الاسلام جلالی در جلسه ای در خصوص موقوفات شهرستان رفسنجان اظهار داشت: این موقوفات علیرغم خیرات و ثواب های زیادی که دارند درست مدیریت نشدند که ممکن است برای متولیان موجب خسارت شود.

🔻 وی ادامه داد: در رفسنجان چندین موقوفه داریم و ۱۱ درصد از موقوفات امام رضا(ع) در رفسنجان است و دفتر مرکزی موقوفات آستان قدس در جنوب شرق در رفسنجان واقع است.

🔻 حجت الاسلام جلالی تصریح کرد: بزرگترین موقوفه هلال احمر کشور در رفسنجان است که مردان بزرگی با نیت های خوب این موقوفه را ایجاد کرده اند.

🔻 وی خاطرنشان کرد: متاسفانه مدیریت خوبی نسبت به اموال موقوفه صورت نگرفته و بیلان تولید درآمد این موقوفات منفی است در حالی که با این همه باغ پسته می توانستند خدمات زیادی به شهر ارائه دهند.

🔻 حجت الاسلام جلالی اضافه کرد: امسال با توجه به اینکه درآمد خوبی باغات هلال احمر دارند، بعد از حدود ۴۰ سال از نیت واقف تصمیم گرفتند درمانگاه چشم پزشکی را به نام مرحوم شفیع پور احداث کنند که ضرورت دارد درمانگاهی مجهز با تدبیر درست و با کار کارشناسی شده و با نقشه جامع و تجهیزات گسترده ایجاد شود که هم به نیت وقف عمل شود و هم خدمتی به مردم شهر صورت گیرد.

🔻 جلالی ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی با کمک هلال احمر یک مجموعه که مردم از آن بهره کافی و وافی ببرند و ثواب خیر و پاداشی برای واقف باشد، ایجاد کنند.

🔻 وی همچنین به املاک دکتر رفیعی اشاره کرد و گفت: متاسفانه از این املاک هم در شهر بهره مند نمی شویم و اراضی در حال فروش است و پول آن بدون آنکه گزارشی ارائه شود، به تهران منتقل می شود.

🔻 حجت الاسلام جلالی متذکر شد: بهتر بود از محل فروش املاک دکتر رفیعی و موقوفات در شهر اشتغالزایی می شد که هم درآمدی برای موقوفات بود و هم گرهی از کار مردم باز می شد.

‌🔻نماینده رفسنجان و انار مجلس تاکید کرد: در خصوص موقوفات خاص و عام حتما باید به نیت وقف عمل شود که در غیر اینصورت خسارت است.

🔻 شایان ذکر است: این جلسه با محوریت تعیین تکلیف راه اندازی بیمارستان چشم پزشکی از محل موقوفات مرحوم شفیع پور با حضور ملانوری، فلاح رئیس جمعیت هلال احمر استان و جمعی از مسؤولان موقوفات هلال احمر کشور، استان و شهرستان رفسنجان برگزار شد.