۴۰ هزار نفر از جاذبه های گردشگری رفسنجان بازدید کردند 

  ۴۰ هزار نفر از جاذبه های گردشگری رفسنجان بازدید کردند   فرماندار رفسنجان گفت: ۴۰ هزار نفر در تعطیلات نوروزی از جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.   به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان مهندس حسین رضایی در خصوص آمار بازدید کنندگان از جاذبه‌های گردشگری و مذهبی در ایام نوروز بیان کرد: این […]

 

۴۰ هزار نفر از جاذبه های گردشگری رفسنجان بازدید کردند

 

فرماندار رفسنجان گفت: ۴۰ هزار نفر در تعطیلات نوروزی از جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان مهندس حسین رضایی در خصوص آمار بازدید کنندگان از جاذبه‌های گردشگری و مذهبی در ایام نوروز بیان کرد: این بازدیدها از اواخر اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین امسال روی داده است.

وی افزود: در این مدت بیشترین بازدید از بزرگترین خانه خشتی جهان (خانه حاج آقاعلی در قاسم آباد)، دهکده تاریخی و گردشگری اودرج،ییلاقات رفسنجان، امامزاده ها و بقاع متبرکه و نیز جاذبه‌های طبیعی شامل دره راگه، تپه های ماسه بادی ، دریاچه شور در نوق، و غیره بوده است.

رضایی ییلاقات رفسنجان را شامل روستاهای سرسبز و طبیعی از جمله در مناطق سرچشمه، راویز، خنامان ،داوران، دره در، دره رنج، و دیگر مکان های طبیعی شهرستان دانسته و بیان کرد: این جاذبه ها نیز از مقاصد گردشگران و همشهریان در ایام نوروز بوده اند.

وی ادامه داد: همچنین از امامزادگان و بقاع متبرکه هم از جمله امامزاده سیدجلال الدین اشرف نوق، امامزاده سید غریب، شاه چهلتن خنامان و امام زاده بهرمان زیارت و بازدید زیاد بوده است.

در ادامه حسن حسینی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رفسنجان هم اظهار کرد: در این ایام طبق آماری که از بیش از ۳۰ نقطه شهرستان جمع آوری کردیم که شامل اقامت گاه های رسمی و غیر رسمی است بیش از ۵ هزار گردشگر و مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند سال گذشته تا روز پنجم فروردین سال جاری در تاسیسات و اماکن اقامتی شهرستان اقامت داشتند.

وی افزود: اقامت گاه های رسمی شامل هتل ها و مهمانپذیرها، بومگردی ها، مجتمع های گردشگری و همچنین اقامتگاه های غیر رسمی ها هم از جمله زائرسراها در بقاع متبرکه، ستاد اسکان آموزش و پرورش، هتل چشمه مس، خانه حاج آقا علی و مهمانسراهای ادارات است.

حسینی در ادامه همچنین با اشاره به ۳۰۰ اثر شناسایی شده گردشگری در رفسنجان گفت: از این تعداد ۷۰ اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی به ثبت ملی رسده و دو اثر طبیعی شامل درخت ۵۰۰ ساله بنه در شاه چهلتن خنامان و دره راگه هم در لیست انتظار ثبت ملی شدن هستند که مقدمات این کار در حال انجام است.

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان:

🆔 @rafsanjan